<h1>יעוץ עסקי<h1>

יעוץ עסקי

מהי הדרך הנכונה להצלחה עסקית? אם תהיה טוב תצליח! עם זאת, המציאות מתגלה כמורכבת יותר, ולצערנו הרב, עסקים שמעניקים שירות מצוין ללקוחותיהם נופלים בשל קשיים פיננסיים, ניהול של תזרים המזומנים או חוסר יכולת לקבל מסגרת אשראי מהבנק. כלומר, הצלחה עסקית מחייבת התנהלות פיננסית נכונה.
במקום שהעסק ישלוט בך, זה הזמן להוביל ולתכנן

יעוץ עסקי – עסקים קטנים משגשגים יותר, כך תעשו זאת נכון!

 ריכזנו עבורכם 5 טיפים חשובים כיצד להתנהל נכון מבחינה פיננסית, ובכך להבטיח לא רק את ההישרדות של העסק, אלא גם את שגשוגו.

1. נהלו נכון את תזרים המזומנים

בעל העסק צריך לדעת בכל רגע נתון את יתרת המזומנים שלו לפעילות השוטפת של העסק, לדוגמא: אם העסק הנו חנות חלות עליו הוצאות קבועות כמו שכירות, ארנונה, משכורות עובדים, תשלומים לספקים ועוד.
בכדי לא להגיע למצב של חוסר בתזרים מזומנים, מה שעלול לפגוע בפעילות השוטפת של העסק, יש לבנות תכנית פיננסית לטווח הקצר והארוך ולעקוב באופן קבוע אחר ההוצאות וההכנסות של העסק והמאזן שבינהם.
כל עסק חייב לנהל דוח גיול חובות שחוזה את מועד קבלת התקבולים מהלקוחות.

ימי האשראי הנהוגים בסקטור שבו העסק פועל מצריכים מסגרות אשראי לטווח הקצר ולטווח הארוך שיגשרו על הפער בהון החוזר.

 

2. זהו סיכונים שעלולים לפגוע באשראי העסק

כאמור, אשראי שניתן ללקוחות עלול לפגוע בתזרים המזומנים של העסק. בכדי למנוע מצב שכזה, חשוב להגדיר את מדיניות האשראי של העסק וליישם אותה בפועל.
יש לבחון את סך האשראי שהעסק מעניק לכל אחד מלקוחותיו, ובכדי להגיע למספר המדויק, מחשבים את סך החשבוניות הפתוחות, ההמחאות הדחויות של אותו לקוח ותעודות המשלוח. אסור להגיע למצב שבו לקוח חורג מעבר לאשראי שהעסק הגדיר עבורו.

יש לזכור שלקוחות עסקיים שנכנסים לקשיים כספיים, עלולים לסכן את יציבותו של העסק שלהם.
עם זאת, הקריסה, על פי רוב, לא מגיעה "יום בהיר אחד" ויש לה סימני אזהרה מוקדמים, ובהם: בקשות חוזרות להגדלת ימי האשראי, בקשות לדחות את מימוש התשלומים שנמסרו, חריגות ממסגרות האשראי ועוד.

עם יעוץ עסקי תוכלו להשקיע יותר בעסק שלכם

3. השיגו מימון בצורה חכמה המאפשרת ביטוי תחזיות עתידיות

מימון מהבנקים ומקרנות אחרים בעל משמעות שהיא לא פחות מקריטית ליכולת קיומו ותפקודו של העסק. עם זאת, הבנקים לא אוהבים בקשות אשראי תדירות, שמגיעות מאותו העסק.
מסיבה זו, לפני שאתם מגיעים לבנק, חשוב לקחת בחשבון לא רק את הצרכים שלכם בהווה, אלא גם את התחזיות לעתיד, ולבקש מסגרת אשראי ריאלית ומתאימה, שתאפשר לעסק שלכם לתפקד בטווח הארוך.
מסיבה זו, מומלץ לפנות לחברה מקצועית לייעוץ פיננסי, שתבצע הערכה עסקית של המצב הקיים ותבנה תחזיות לעתיד, ובסופו של דבר תגדיר את מסגרת האשראי הנכונה ביותר לעסק הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.
מעבר לזאת, חשוב להבין את השפה הבנקאית, ולדעת בדיוק מה מקבלים ומהם ההגבלים. גם כאן, חברת פיננסים תכניס בהירות במבוכים חשוכים של המסגרת הבנקאית.

 

4. רכשו את אמון הבנקים.

מעבר לכל, חשוב לזכור שמאחורי עסק עומדת אישיות אחת או כמה אישים בולטים, ולהם יש השפעה מכרעת על מידת האמון של הבנקים.
ככל שהאנשים שיוזמים ומנהלים את העסק אמינים, מוכרים ומתמידים יותר, כן גדל הסיכוי שלהם לקבל את האשראי המיוחל, שדרוש להתפתחות ולהתקדמות של העסק.
חברות יעוץ עסקי עומדות לצד הלקוח, ומכינים אותו לקראת פגישות עם בנקים ועם משקיעים, בכדי להציג את עצמו בצורה הנכונה ביותר.

 

5. גלו את גדולתו של השיווק כאמצעי לפיתוח עסקי.

שיווק הוא בעצם הדרך של העסק להגיע ללקוחות חדשים, ובכך להתפתח ולגדול. חברות יעוץ עסקי ופיננסי אומנם לא מטפלות בשיווק העסק בפועל, אך מעניקות ייעוץ חשוב בבניית אסטרטגיות שיווק קיימות ומומלצות לעסק, פורסות בפניכם את קשת האפשרויות העומדת בפניכם באפיקי השיווק השונים ואף מפנה לחברות פרסום שיודעות לתרגם את האסטרטגיה לתוכנית עבודה מסודרת, שגם מצליחה להשיג תוצאות פורות.

חשוב לזכור שעסק יעיל ומצליח מצריך מעקב מתמיד אחר המצב הפיננסי, ותכנון מקצועי לטווח הארוך והקצר.
המרכיב הפיננסי חשוב לא פחות מהשירות או המוצר שהעסק מציע ללקוחותיו. מומלץ לקבל ליווי פיננסי צמוד של חברה פיננסית מנוסה, שתעזור לכם בניהול כלכלי נכון בכל שלבי ההתפתחות של העסק.

לקבלת מידע יותר מפורט על ליווי עסקי לעסקים לחצו כאן – ליווי פיננסי לעסקיםעוזי קוליה

בעל רישיון בינ"ל לעיסוק בביקורת פנימית (CIA), חבר בלשכת המבקרים הפנימיים. בעל תואר BA בכלכלה ומנהל ובעל תואר MA במנהל ציבורי והתמחות בביקורת פנימית וציבורית. כיהן כעשור כמנהל ביקורת בכיר במשרד רו"ח 'בריטמן אלמגור זוהר' (DELOITTE) במחלקת ניהול סיכונים.כמו כן, שימש כיועץ עסקי לחברות תעשייתיות מהגדולות במשק הישראלי: עלית תעשיות מזון בע"מ, קבוצת שטראוס גרופ, שטראוס קפה, תשלובת מפעלי ים המלח, קונצרן תנובה, ארגמן תעשיות, תהילה עבודות מתכת ועוד.

כתיבת תגובה

Call Now Button