<h1>תכנית עסקית<h1>

תכנית עסקית

תכנית עסקית – מה ואיך

התכנית העסקית הנה חיונית משום היותה 'אבני הדרך' של העסק.
בתוכנית עסקית מגדירים תכנון, מטרה וחזון הם עמודי התווך החשובים ביותר כאשר מתכננים להקים עסק, או להמשיך לנהל עסק בצורה נכונה שתצמיח את העסק ותגדיל את הרווחים בו.

ללא שלושת הדברים הללו העסק ידרוך במקום ולא יגיע למטרה הסופית שלו וזה לעזור לאחרים ולאפשר להם לנהל חיים מאושרים וטובים יותר.
אבל איך עושים את זה כך שבאמת העסק יוכל לשגשג?
אחת ההשקעות החשובות היא לבצע תכנית עסקית – תכנון מראש יכול רק להועיל ולקדם את העסק עוד מדרגה ואפילו להגיע לפסגה.

בזכות תוכנית עסקית עסקים רבים שהיו קטנים הפכו לבינוניים ואף לגדולים יותר, תכנון מראש, הבנת העסק, יתרונו משמעותו והערך שהוא נותן ללקוחות – יקפיץ אותו מעלה.

אבל איך בונים תכנית עסקית ?
מה בדיוק נחוץ וחשוב שיהיה בתוך תוכנית עסקית ?

נגדיר תחילה מה כוללת התכנית העסקית, מה הן הנקודות אשר צריך לשים דגש בכול עסק חדש או ישן:

  1. הרעיון העסקי – מה עומד מאחורי העסק שלהם ומה הייחודיות שלו.
  2. המטרות – מה באמת אתם רוצים להשיג בעסק.
  3. המתחרים – זה לא סוד שיש עוד עסקים כמוכם והרבה אבל אישיות כמוכם אין הרבה אם בכלל וחשוב לבדוק מה המתחרים נותנים, סקר שוק בהחלט יכול לשפוך אור על קידום העסק שלכם.
  4. הפוטנציאל העסקי – מה מיוחד בכם? למה דווקא אתם? זה מה שנבדוק יחד ואנחנו מבטיחים לכם שנגיע למסקנה במהירות , בעזרת צוות מומחים ומנוסים בתחום תדעו תוך שיחה קצרה מה הייחודיות שבכם.
  5. תקציב – עסק שלא יודע מה התקציב שלו בכל חודש ועובד מה שנקרא "על בליינד" לא ישרוד ובדיוק בנקודה הזו אנחנו נסייע לכם לתכנן את התקציב הנכון לעסק.
  6. יעדים – מה אתם רוצים להשיג? מה היעדים שלכם? – שאלה קשה , נכון אבל בעזרת יועץ פיננסי שילווה אכם אתם תדעו בדיוק מה היעדים שלכם.

תכנית עסקית עונה על שאלות ה- 'מה' וה-'איך'.תכנית עסקית
מה ההשקעה הדרושה ומועד צפוי להחזר ההשקעה, ללא תוכנית סדורה ומפורטת הניתנת לבדיקה ובקרה יומית/ חודשית/ שנתית, לכל היעדים של הפעילות העסקית שהציב העסק לעצמו, יכולת ההישרדות של העסק קטנה.

תכנית עסקית אבן הפינה של כול עסק

תכנית עסקית לבקשת אשראי – כחלק מתהליך עבודה תקין עם בנקים, מעת לעת, לצורך גיוס אשראי, מומלץ להכין תוכנית עסקית לבנק שתאפשר למחלקה העסקית לקבל את כל הנתונים הרלוונטיים, המגובים בנספחים של הדוחות הכספיים של העסק, ומשקפת לבנק את עיקר הפעילות והתוצאות העסקיות של העסק.

תוכנית עסקית טובה תתמקד בנתונים פיננסים, צעדי התייעלות שננקטו וננקטים, תחזיות לרווחיות, ויכולת החזר עתידית.
תוכנית עסקית טובה ומדויקת, שתיטיב לתאר את הכיוון העסקי, תגדיל את הסיכוי לקבלת אשראי מהבנק.

כמובן שיכולים להתווסף עוד סעיפים וזאת ביחס לעסק שלכם, אנו נשב אתכם וננתח יחד בשקיפות מלאה את העסק שלכם, נבנה תכנית עסקית שתכלול גם צעדי התייעלות ותאפשר לכם לא רק לשרוד בעסק, אלא ממש לנהל אותו בצורה נכונה שתפיק רווחים.

יש לכם שאלות? מוזמנים להגיב כאן למטה.

עוזי קוליה

בעל רישיון בינ"ל לעיסוק בביקורת פנימית (CIA), חבר בלשכת המבקרים הפנימיים. בעל תואר BA בכלכלה ומנהל ובעל תואר MA במנהל ציבורי והתמחות בביקורת פנימית וציבורית. כיהן כעשור כמנהל ביקורת בכיר במשרד רו"ח 'בריטמן אלמגור זוהר' (DELOITTE) במחלקת ניהול סיכונים.כמו כן, שימש כיועץ עסקי לחברות תעשייתיות מהגדולות במשק הישראלי: עלית תעשיות מזון בע"מ, קבוצת שטראוס גרופ, שטראוס קפה, תשלובת מפעלי ים המלח, קונצרן תנובה, ארגמן תעשיות, תהילה עבודות מתכת ועוד.

כתיבת תגובה

Call Now Button